Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

kontrolki nie świecą auto nie pali

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • kontrolki nie świecą auto nie pali

    też jestem tego zdania. aczkolwiek jak sie chce wygody w czasie jazdy to sie przymknie oko na wieksze spalanie, które według mnie nie jest znacząco wyższe. jest to jednak uzależnione od czynników róznych o których wszyscy dobrze wiemy

  • #2
    kontrolki nie świecą auto nie pali

    Witam wszystkich
    Kilka dni temu stała się w mojej skodzie rzecz bardzo dziwna. Wsiadam do auta odpalam i po chwili auto gaśnie, nie świecą się żadne kontrolki ,przekręcam kluczyk kontrolek brak, a rozrusznik zaczyna kręcić a auto nie odpala dalej. Po zdjęciu klem i ponownym założeniu, kontrolki ledwo się rzażą rozrusznik kręci, auto nie odpala i widać małe zwarcie na klemie. No to zdejmuje klemy jeszcze raz dokładnie je wyczyściłem zakładam i samochód odpala, wszystko świeci i jest ok. niestety problem ten powtórzył się dziś. nie zdejmowałem klem bo nie widzę żadnego zwarcia, a przekręcenie kluczykiem kilka razy w stacyjce dało efekt taki że wszystko się zaświeciło i auto pali.Więc mam pytanie czy szukać przyczyn gdzieś w stacyjce, czy gdzieś na klemach i kablach przy akumulatorze, no ale jeśli to aku to chyba jakby gdzieś gubił prąd to rozrusznik nie chodził by normalnie
    proszę o jakąś rade jak ktoś miał podobny problem.

    Komentarz


    • #3
      Najprawdopodobniej wypalone styki w stacyjce, trzeba wymienić wkład ze stykami.

      Komentarz


      • #4
        mając podobny problem ale w aucie marki fiat problemem była urwana(lub zaśniedziała
        ) masa silnika , poszukaj może to będzie to .
        jakby co posiadam kabel vag

        Komentarz


        • #5
          Ja w Lagunie miałem podobny problem. Pierwsze co to sprawdź sobie ładowanie akumulatora i czy nie pobiera większego prądu na zgaszonym silniku. U mnie co się okazało to były przewody na padnięciu i stąd tak waliło. I taka mała rada: nie morduj bardzo rozrusznika bo możesz w taki sposób szczotki powycierać i potem będzie Ci grzechotał przy odpalaniu.
          Renault Laguna HB IphII 2000 1.8 16V 120KM F4P / PB + LPG -> Skoda Octavia Combi I FL ELEGANCE 2002 1.8T 150KM AUM / PB

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X